تاتو بدن در قزوین:

در بخش 41 از دفتر اول کتاب مثنوی معنوی شعری می خوانیم؛ که روزی فردی برای خال یا تاتو (کبودی) زدن نقش شیر نزد استاد (دلاکی) می‌رود. چون‌که طاقت درد کشیدن نداشت، در هر مرحله‌ای از کار درخواست می‌کند که مثلا دم و یال و شکم و… را نزند، تا اینکه استاد شاکی می‌شود و اسباب کار را به گوشه‌ای پرت می‌کند و می‌گوید: اصلاً من کار نمی‌کنم. آخر چه کسی شیر بی‌یال‌ودم و شکم دیده است! این حکایت شیرین را در اینجا بخوانید.

از حکایت فوق نتیجه می‌گیریم که …  بگذارید عبرت گرفتن از حکایت‌های فاخر پارسی را به افراد این‌کاره بسپاریم و از این بگوییم که تاتو در قزوین چه سابقهٔ کهنی دارد! و ما در تپش بیوتی قزوین، آن را ادامه می‌دهیم!

تاتو بدن در قزوین

ریشه کلمه تاتو:

بر اساس دیکشنری  آنلاین، اولین معنای “خال‌کوبی” – که به هنر بدن اشاره دارد – از زبان‌های پلینزی مانند تاهیتی، ساموآیی یا مارکیزان می‌آید. به‌احتمال زیاد با کلمات tatau یا tatu به معنی “علامت یا سوراخ کردن روی پوست” مرتبط است.

بسیاری از مورخان بر این باورند که کاپیتان جیمز کوک برای اولین‌بار این کلمات را در اواسط قرن 18 وارد زبان انگلیسی کرد. در سال 1768، کوک برای اولین سفر خود به اقیانوس آرام جنوبی حرکت کرد. وقتی کشتی به تاهیتی رسید، کوک مجذوب زیبایی جزیره و مردم آن شد – و او از هنر بدن منحصربه‌فرد و پر جنب‌وجوشی که پوست آنها را زینت می‌داد، شگفت‌زده شد.

 تاتو بدن در قزوین

حالا که با این مفهوم آشنا شدیم، بیایید اندکی در خصوص اصول تاتو گپ بزنیم. در زمانی که می‌خواهید تاتو بزنید، بایستی نکاتی را رعایت کنید، از آن جمله:

 ضدعفونی‌کردن ناحیه تاتو: پیش از تتو، ناحیه‌ای را خوب بشویید و سپس ضدعفونی کنید.

محل انجام تاتو: حتماً در مکانی تمیز و با تجهیزات ضد عفونی‌شده و سوزن‌های نو تتو انجام دهید.

خطر تاتو: تنها خطر تتو برای سلامتی، مشکلاتی چون عفونت، آلرژی و سوزن آلوده است. از سال ۲۰۰۹ در آمریکا هیچ مورد HIV در اثر تتو کردن گزارش نشده است. این بدان معنی است که انتقال بیماری از طریق تاتو، بسیار پایین است.

مراقبت از تاتو: برای حفظ هرچه بیشتر رنگ تاتو، از قراردادن ناحیه تتو در آفتاب پرهیز کنید. پس از تتو جای زخم باید به مدت ۲۴ ساعت بسته باشد و پس از آن از پمادهای آنتی‌بیوتیک استفاده شود.

مفهوم تاتو: هر چیزی در دنیا معنی خاصی دارد. حتماً در خصوص تاتو و نشانه‌های آن تحقیق کنید و بدون علم چیزی را تاتو نکنید. مثلاً بعضی از تتوها برای نشانه‌گذاری‌های فرهنگی همچون تعهدات عشقی، مجازات، نشانه‌های باروری، علايم فرهنگی، بردگان و محکومین و… استفاده می‌شود. مثلاً در چین، تتو روی صورت را برای شناسایی زندانیان و بردگان استفاده می‌کردند.

تاتو بدن در قزوین

تاتو نکنید: اگر بیماری دارید که نیاز به MRI مداوم دارید از انجام تتو خودداری کنید.

تاتو کنید: از تتو برای آرایش دائمی صورت استفاده می‌شود. مثل خط یا رژ لب، خط چشم، پرکردن جاهای خالی ابرو و… . تتوها هرچند وقت باید ترمیم شوند. کسانی که در اثر سرطان سینه نوک سینه‌های خود را از دست‌داده‌اند با تتو می‌توانند ظاهر سینه‌های خود را جلوه بهتری ببخشند.

انواع تاتو: در حالت کلی ۵ نوع تتو داریم: تتوهای آسیب‌زا، تتو مفاهیم زیر فرهنگی، تتو جهت شناسایی، تتو آرایشی، تتو عملکردی و تتو پزشکی.

درد تاتو: در هر نقطه‌ای که به انتهای عصب یعنی نزدیک به استخوان‌ها باشد، پوست نازک است و درد بیشتری در هنگام تتو کردن دارد. زیربغل یکی از دردناک‌ترین نواحی برای تتو کردن است.

 تاتو بدن در قزوین

کلام آخر:

فراموش نکنید که تاتو فقط برای قشنگی و خاص بودن نیست و افراد بسیاری هستند که محل بخیه، اسکار، سوختگی و … را با تاتوهای زیبا کاور می‌کنند و علاوه بر خاص بودن، عیوب ظاهری بدن خود را استتار می‌کنند.

بارها گفته‌ایم که برای انجام تاتو بدن، به‌خاطر اندکی ارزان‌تر بودن، سراغ هرجایی نروید و پوست ارزشمندتان رو در اختیار هرکسی قرار ندهید! شما مار نیستید که پوست عوض کنید! پس برای آن ارزش قائل شوید و در جاهای مطمئن و با آگاهی از تمامی جوانب تاتو کنید. ما در تپش بیوتی، بهترین متریال و مواد را به کار می‌گریم و از طراحی سفارشی تا اجرای نهایی تاتو در ابعاد مختلف در کنار شما هستیم. تپش بیوتی قزوین و توفان تاتو در قزوین را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *