تاتو بدن

تتو یا تاتو، به ایجاد همان طرح ها و مدل های گوناگونی اند که بر روی پوست نقاشی می شوند. سایزهای مختلفی دارند و در رنگ ها و کیفیت های مختلف(از نظر ماندگاری، ویژگی رنگ استفاده شده، نوع کار و…) تقسیم می شوند. همه  تقریبا تاتو را با این ویژگی ماندگاری طولانی مدت و یا همیشگی می شناسند. در حالیکه امروز به علت تنوع طلبی و یا محدودیت های دیگر برای افراد، تاتوهای موقت نیز وجود دارد، که البته نوع کارشان و منطقا هزینه شان متفاوت است.

تاتو بدن بوسیله ی دستگاه های مخصوصی انجام می شود و طی آن از طریق سوزن خاص چند سری، جوهر مخصوص به زیر پوست تزریق می شود.

در تاتوهای با کیفیت، جوهر حتما باید در لایه ی میانی پوست تزریق شود، چونکه اگر این تزریق در لایه ی خارجی پوست انجام شود، به دلیل جایگزینی پوست آن لایه، تاتو از بین می رود و ماندگاری نخواهد داشت.

انجام تاتو بدن در زمان های گذشته اغلب به دلایل مذهبی و قومی صورت می گرفت و البته امروزه نیز در بسیاری از قبایل و فرهنگ ها، این نوع تاتوها رواج دارد و البته نوع کار آن و وسایل انجام آن در فرهنگ های مختلف بسیار متفاوت اند.

 موافقان و مخالفان تاتو بدن

تاتو بدن، با وجود اینکه در برخورد اول مخالفان زیادی دارد و به عنوان یک بدرفتاری با پوست نازنین محسوب میشود، ولیکن موافقان آن معتقدند که تاثیر شگرفی در زیبایی افراد دارد و نمی توان از ایجاد تمایزی که این تاتوها در بدن و چهره ی افراد ایجاد می کنند به راحتی گذشت. سوای این جریان، امروزه بسیاری از تاتوها نه به خاطر زیبایی که بیشتر برای رفع ایرادات ظاهری پوست مانند اعمال جراحی، آثار سوختگی، اگزما، اسکار و… صورت می پذیرد.

تاتو در دیگر فرهنگ ها

در زمان های قدیم تاتو بدن در بانوان صرفنظر از زیبایی، به دلایل خرافی مثل افزایش محبت شوهر، بازشدن بخت، دور کردن چشم بد و…. انجام می شد. علاوه بر زنان، بیشتر مردان نیز قسمت های مختلف بدن خود مانند بازوها و سینه ی خود را تاتو می کردند. جالب است بدانید در زمان های قدیم از تاتو برای درمان نیز استفاده می کردند. شاید در نگاهی اغراق آمیز ریشه ی طب سوزنی را بتوان در تاتو بدن یافت!

در برخی قبایل نیز انجام تاتو بدن و تحمل درد آن در بسیاری از نوجوانان به منزله ی ورود به دوران بزرگسالی محسوب می شود و این افتخار بزرگی در زندگی آن افراد بود.

روش های تاتو بدن در گذشته و حال

روش های قدیمی انجام تاتو در گذشته، سخت تر بود و درد بیشتری به همراه داشت و عمدتا با اندکی خون ریزی همراه بود. پس از اتمام طراحی و حک کردن آن با ابزارهای نوک تیز و غالب خشن! مواد رنگی که غالبا مواد طبیعی(سرمه ، چراغ ، دوده ، آب تیره و…) نیز بودند را بر روی جراحت می گذاشتند تا مواد جذب پوست شود. در روش های جدید تاتو بدن، درد بسیار کمتری دارند و خون ریزی ندارد.

تاتو بدن در قزوین:

تاتو بدن در قزوین در بین دو رده از افراد طرفدار دارد.

 • افراد خوش سلیقه و عموما نوجوان و جوان که به دنبال ایجاد تمایز ظاهری نسبت به دیگران هستند. در این مورد، توفان تاتو در قزوین صرفا انجام خدمات را منوط به این شرط کرده است که سن فرد بالای 18 سال باشد و در غیر این صورت حتما موافقت قیم و ولی به صورت کتبی اتخاذ گردد.
 • افرادی که به هر دلیلی خواهان ناپدید شدن جای زخم ها و ضایعات پوستی اند که یا با روش های معمولی و لیزر قابل رفع نیستند، یا لیزر کردن آنها پر هزینه تمام می شود و یا می خواهند با تاتوی جای زخم با یک تیر دو نشان بزنند.

در ارتباط با تاتو بدن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر می خواهید طرح خاصی را تاتو کنید، قبل از اینکار در مورد تاتو، مفهوم طرح انتخابی، آستانه ی تحمل درد خو و نقه ای که می خواهید در انجا تاتو کنید و…. اطلاعات کسب کنید. افرادی که تمایل به تاتو حرفه ای دارند باید قبل از اقدام به این کار از حساس نبودن پوست بدنشان به تاتو مطمئن باشند، زیرا بعضی از افراد، پوست بدن حساسی دارند و تاتو زدن بدن ممکن است به بدن آن ها آسیب برساند و عوارضی را به دنبال داشته باشد.

عفونت تاتو:

مواد و رنگ های استفاده شده در تاتو بدن،  ممکن است باعث ایجاد عفونت هایی در بدن شما شود که این ربطی به رعایت کردن یا نکردن اصول بهداشتی مکان تاتو، استفاده از ابزار یکبار مصرف و … ندارد. گاهی با وجود اینکه نکات بهداشتی رعایت می شود، به دلیل حساسیت فرد به رنگ و مواد به کار گرفته شده باعث بروز مشکلاتی بعد از تاتوی بدن می شود.

نکته مهم برای انجام تاتو حرفه ای بدن

در مرحله ی نخست، شما قبل از انجام خالکوبی بدن باید از عوارض و خطرات احتمالی آن آگاه باشید. در هنگام تاتو کردن و یا حتی هنگام خال کوبی چون که سوزن مخصوصی به پوست شما برخورد میکند، ممکن است آلودگی هایی وارد بافت بدن شما شوند و عوارض و خطرهای جبران ناپذیری را برای شما به وجود خواهند آورد.

نکته ی مهم دیگر در انجام تاتو اینکه اگر تا کنون سابقه ی تاتو بدن نداشته اید، لطفا برای انجام تاتو از طرح های سخت و پیچیده استفاده نکنید و یا اطمینان حاصل کنید که توان انجام تاتو را دارید. تاتو با وجود تمام ویژگی های آن، عملی دردآور است و ورود مواد خارجی به پوست قطعا تبعاتی دارد و با درد همراه است. پس حتی با وجود تزریق بی حسی، باز هم درد منطقی به همراه دارد. پس تا حد ممکن طرح های پیچیده و طمان بر یا فول هند(پلمپ کردن دست با طرح های تاتو) انتخاب نکنید.

تمایز توفان تاتو در قزوین:

تاتو، بدون اغراق تلفیقی از نقاشی، شناخت فیزیولوژی بدن و ساختار پوست، داشتن درک درست از نوع پوست مخاطب، استعداد، آموزش حرفه ای و سطح بالا، سلیقه و نگاه خوب در مشاوره دادن طرح ها با توجه به شخصیت مخاطب و مفهوم تاتوی انتخابی و… است. یعنی آیتم های بسیاری باید در کنار هم قرار بگیرند تا نتیجه ی مطلوب و مدنظر حاصل آید. توفان تاتو در قزوین چنین ویژگی هایی را داراست:

 • سابقه ی آموزش نقاشی زیرنظر یکی از معروف ترین و به نام ترین اساتید نقاشی تهران و ایران
 • سابقه ی تدریس نقاشی در آموزشگاه های آزاد نقاشی در قزوین
 • سابقه ی تدریس تاتو به کارآموزان و علاقمندان تاتو
 • آموزش تاتو نزد بزرگترین استادکاران تاتو در تهران
 • آموزش تاتو صورت و ابرو نزد یکی از بزرگترین مدرسین این حوزه در تهران
 • طی دوره های علمی و پزشکی در خصوص شناخت پوست و کمک های اولیه و …
 • و…

کلام آخر:

خطرات تاتو کم نیستند؛

 • بسیاری از بیماری هایی نظیر هپاتیت و ایدز ممکن است از این طریق به شما منتقل شود و از جمله بیماری های خطرناکی هستند که درمان مشخصی ندارند، با این وجود رعایت نکات بهداشتی از سوی افرادی که این کار را انجام می دهند ضروری است.
 • اگر قصدتاتو زدن دارید برای انجام این تخصص به افراد کاربلد و توانا در این زمینه مراجعه کنید تا که تمامی اصول بهداشتی انجام گیرد و خطری شما را در این زمینه تهدید نکند.
 • متاسفانه در این زمینه افرادی هستند که هیچگونه مدرکی در این حیطه ندارند و وارد زمینهتاتو بدن شده اند و تنها با یک الگو برداری ساده فکر می کنند که در این زمینه بسیار ماهر هستند بنابراین اگر شما می خواهید طرح و نقش خاصی را برروی بدن خود تاتو کنید پیشنهاد میکنیم که نزد افراد کاربلد و متخصص در این حیطه بروید و در این راه کوتاهی نکنید چون ممکن است عوارض جبران ناپذیری را تجربه کنید.

پوست شما مهم تر و ارزشمند تر از آن چیزی است که بخاطر مسائل متفرقه(مانند هزینه ی کم دادن، اعتماد به دوستان و…)، آن را در معرض آزمون و خطای دیگران قرار دهید. به تپش بیوتی قزوین، سالن زیبایی یونکی و منحصر به فرد و مرکز تخصصی آموزش و اجرای تاتو بدن زنانه در قزوین بیایید و با خانم امجدی در مورد آموزش، اجرا و طراحی تاتو مشورت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *