احتمالاً شنیده اید که پاک کردن خالکوبی یا ریموو تاتو با لیزر راهی عالی برای خلاص شدن از شر جوهری است که اکنون از آن پشیمان هستید. با این حال، استفاده از لیزر برای حذف جوهر ناخواسته مانند داستان های علمی تخیلی به نظر می رسد. آیا واقعاً می توانید جوهر خالکوبی را با لیزر پاک کنید؟ اگر چنین است، در واقعیت چقدر موثر است؟ آیا می توان تاتو را به طور کامل پاک کرد؟ امروز، کارشناسان ما در تپش بیوتی قزوین به تمام سوالات شما در رابطه با لیزر درمانی برای پاک کردن خالکوبی پاسخ می دهند.

آیا لیزر می تواند تاتو را به طور کامل پاک کند؟

بله، لیزر می تواند تاتو را به طور کامل پاک کند. در واقع، لیزر ایمن ترین و موثرترین ابزار برای پاک کردن خالکوبی یا ریموو تاتوهای ناخواسته است. با این حال، ممکن است لازم باشد چندین جلسه قبل از پاک کردن کامل تاتو انجام دهید. تعداد جلساتی که نیاز دارید به اندازه، سن، محل و رنگ خالکوبی که می خواهید بردارید بستگی دارد.

لیزر چگونه پاک کردن تاتو را تسهیل می کند؟

قبل از اینکه بتوانید دقیقاً بفهمید ریموو تاتو با لیزر چگونه عمل می کند، باید بدانید که خالکوبی چیست و چگونه کار می کند. باستان شناسان شواهدی یافته اند که نشان می دهد فرهنگ های انسانی متعددی برای هزاران سال خالکوبی کرده اند. اگرچه ابزارهای الکترونیکی پیشرفته روش انجام خالکوبی را تغییر داده اند، ماهیت خالکوبی تقریباً ثابت است. از یک سوزن یا ابزار مشابه برای جاسازی دائمی رنگ در پوست استفاده می شود.

کمتر شبیه یک سرنگ، بیشتر شبیه یک قلم آب

مردم اغلب یک هنرمند خالکوبی مدرن را تجسم می کنند که با استفاده از چیزی مانند سوزن و سرنگ، رنگ را در پوست جاسازی می کند. با این حال، سوزن خالکوبی بیشتر شبیه یک خودکار است. وقتی نوک سوزن خالکوبی در جوهر فرو می‌رود، آویزان شده و به اپیدرم و درم پوست نفوذ می‌کند. سپس عمل مویرگی رخ می دهد و جوهر را در درم می نشاند. به عبارت دیگر، یک فرآیند فیزیکی اتفاق می افتد که باعث می شود پوست شما، جوهر را بمکد.

سیستم ایمنی شما خالکوبی را دائمی می کند

قابل ذکر است، عملکرد ایمنی بدن همان چیزی است که جوهر را برای همیشه در جای خود نگه می دارد. جوهر زمانی که گلبول‌های سفید خون به آن ناحیه سرازیر می‌شوند تا از آن ناحیه در برابر نفوذ سوزن محافظت کنند، در جای خود نگه داشته می‌شود.

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که خالکوبی پاسخی آنی و یک باره  از جانب گلبول های سفید خون را در طول فرآیند در پی ندارد، بلکه یک پاسخ ایمنی مداوم را نشان می دهد.در نتیجه  مدت‌ها پس از پایان خالکوبی، بدن همچنان به ارسال سلول‌های ایمنی برای “محافظت از بدن” ادامه می‌دهد. به همین دلیل است که جوهر برای همیشه در جای خود باقی می ماند.

چگونه لیزر تاتوهای ناخواسته را از بین می برد؟

همانطور که در بالا گفته شد، خالکوبی ها به دلیل نحوه واکنش بدن شما به تهدید، دائمی می  شوند. با این حال، می توان از لیزر برای برهم زدن وضعیت موجود و حذف خالکوبی های پشیمان شده استفاده کرد. حذف خالکوبی با لیزر شامل استفاده از لیزری است که به طور خاص برای هدف قرار دادن جوهر بدون تأثیر بر پوست طراحی شده است. همانطور که لیزر روی خالکوبی هدایت می شود، به اپیدرم و درم نفوذ می کند و رنگدانه های تشکیل دهنده تاتو را پیدا کرده و می شکند.

در حالی که این اتفاق می افتد، بافت های اطراف پوست به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. لیزرهای پیشرفته‌ که ما، رنگدانه‌ها را به قطعات کوچکی تجزیه می‌کند که سیستم لنفاوی شما قادر به برداشتن و شستشوی آنها باشد.

این درمان کاملاً ایمن و بسیار مؤثر است

تکرار می کنیم که هیچ راه ایمن تر و موثرتری از درمان لیزری برای خلاص شدن از شر خالکوبی یا ریموو تاتو های ناخواسته وجود ندارد. لیزرها از پرتویی از نور استفاده می‌کنند که بسیار متمرکز است تا رنگ را تا جایی که بدن شما می‌تواند آن را جارو کند و بدون هیچ تأثیری بر پوست اطراف بیرون بکشد. هنگامی که سیستم لنفاوی شما ذرات متلاشی شده جوهر ایجاد شده توسط لیزر را پردازش می کند، خالکوبی محو می شود.

نکته ای در مورد سیستم لنفاوی شما

سیستم لنفاوی شما بخشی از سیستم ایمنی بدن شما است. مردم اغلب سیستم لنفاوی خود را شبیه به سیستم زهکشی می دانند. وظیفه اصلی این سیستم دفع مواد بالقوه مضر مانند سموم و مایعات اضافی از بدن است. هنگامی که از لیزر برای تجزیه رنگدانه ها به قطعات کوچک استفاده می شود، بدن شما تشویق می شود تا سیستم لنفاوی خود را افزایش دهد.

آیا این روش درمانی خالکوبی من را به طور موثر از بین می برد؟

مانند هر سرویس زیبایی شناسی، کارایی حذف خالکوبی با لیزر به شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید، تعداد جلساتی که برای پاک کردن کامل تاتو نیاز دارید به عوامل مختلفی از جمله رنگ، تراکم و اندازه تاتو بستگی دارد. با این وجود، حتی اگر یک جلسه خالکوبی ناخواسته را به طور کامل حذف نکند، سیستم لنفاوی شما بلافاصله شروع به کار می کند و رنگدانه های شکسته شده را پاک می کند. بنابراین، پس از اولین جلسه خود شاهد بهبودی خواهید بود.

تپش بیوتی قزوین؛ نخستین اموزشگاه حرفه ای تاتو بدن در قزوین مختص بانوان

لیزر چه رنگ هایی را می تواند از روی پوست پاک کند؟

لیزرهای پیشرفته امروزی بر رنگ های مختلف تأثیر متفاوتی می گذارد زیرا یک پرتو نور فوق العاده متمرکز است. رنگدانه های روشن تر، نور لیزر را بیشتر منعکس می کنند. بنابراین، اگر خالکوبی شما دارای رنگ های روشن است، نسبت به زمانی که خالکوبی تیره داشتید که پرتو نور بیشتری را جذب می کرد، به جلسات حذف بیشتری نیاز خواهید داشت.

برای رسیدن به نتایج مورد نظرم به چند جلسه نیاز دارم؟

به طور متوسط، ریموو تاتو ​​را می توان در بین پنج تا هشت جلسه لیزر انجام داد. تاتوهای تیره و قدیمی ممکن است فقط به سه یا چهار جلسه پاک کردن نیاز داشته باشند. تاتوهای جدید، متراکم و فلورسنت ممکن است 10 جلسه درمانی یا بیشتر قبل از برداشتن کامل انجام شود.

حذف لیزر یک فرآیند است

خالکوبی که اکنون از آن پشیمان هستید به تنهایی به شکل جادویی ظاهر نشد. به طور جادویی نیز ناپدید نخواهد شد. برای اینکه فرآیند حذف لیزر کار کند، باید به این فرآیند متعهد باشید. به عبارت دیگر، شما باید برای شرکت در 3 تا 12 جلسه لیزر درمانی وقت بگذارید و بعد از هر جلسه به اندازه کافی از پوست خود مراقبت کنید. همچنین باید صبور باشید و به خاطر داشته باشید که سیستم لنفاوی شما نمی تواند همه رنگدانه های شکسته شده را به یکباره از بین ببرد. نتایج شما در طول زمان به بهبود ادامه خواهد داد.

چگونه برای پاک کردن خالکوبی های ناخواسته با لیزر آماده شویم

برای آماده شدن برای پاک کردن خالکوبی های ناخواسته با لیزر، باید متعهد شوید که کارهای لازم را انجام دهید تا برای همیشه از شر پشیمانی خلاص شوید. به غیر از این، لازم نیست کار زیادی برای آماده سازی انجام دهید. هنگامی که برای مشاوره اولیه وارد می شوید، لیستی از اقدامات مراقبتی قبل از درمان مانند نوشیدن آب زیاد و استفاده از کرم ضد آفتاب را به شما ارائه می دهیم.

با این حال، برنامه روزانه شما برای آماده شدن برای جلسه لیزر درمانی شما به هیچ وجه نباید تغییر زیادی کند. همچنین، از آنجایی که این درمان به هیچ وجه روی پوست شما تأثیر نمی گذارد، باید انتظار داشته باشید که تجربه پاک کردن خالکوبی بسیار لذت بخش تر از انجام تاتو باشد.

تپش بیوتی قزوین؛ نخستین اموزشگاه حرفه ای تاتو بدن در قزوین مختص بانوان

بایدها و نبایدها پس از پاک کردن تاتو با لیزر

ناحیه تحت درمان را خشک و تمیز نگه دارید

یکی از مهم ترین اقداماتی که می توانید برای مراقبت از پوست خود پس از ریموو تاتو با لیزر انجام دهید، خشک و تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان است. از آب ولرم و یک پاک کننده ملایم برای تمیز کردن آن ناحیه استفاده کنید. سپس، از یک حوله نرم برای خشک کردن ناحیه استفاده کنید.

در طول 72 ساعت اول پس از جلسه لیزر، باید طبق دستور از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید و ناحیه تحت درمان را با بانداژ بپوشانید. شما باید حداقل هر روز بانداژ را عوض کنید. هم پماد آنتی بیوتیک و هم پانسمان به تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان کمک می کند.

در وان غوطه ور نشوید

در طول سه روز اول پس از درمان، وسوسه نشوید که در وان آب گرم یا استخر آب گرم غوطه ور شوید. بخشی از خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان، پرهیز از هرگونه فعالیتی است که ناحیه تحت درمان را خیس می کند. همچنین باید از شنا یا ورزش های آبی مانند واترپلو خودداری کنید. به جای حمام، خود را با دوش آب گرم تمیز کنید و اجازه ندهید آب با فشار بالا مستقیماً به ناحیه درمان برخورد کند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید

به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی دیگر از اقدامات کلیدی است که باید برای مراقبت از پوست خود پس از لیزر ریموو تاتو انجام دهید. هنگامی که باید بیرون بروید، مطمئن شوید که از ضد آفتاب قوی استفاده می کنید. کرم ضد آفتاب خود را هر چهار ساعت یکبار تجدید کنید تا موثرترین محافظت را داشته باشید. همچنین باید با اجتناب از سایر منابع اشعه ماوراء بنفش، مانند تخت‌های برنزه، از پوست خود مراقبت کنید.

قدم زدن

پیاده روی یک راه عالی برای مراقبت از پوست پس از ریموو تاتو با لیزر است. به یاد داشته باشید، سیستم لنفاوی شما بخشی از سیستم ایمنی شما است. بنابراین، هرچه سیستم ایمنی بدن شما قوی تر باشد، زودتر نتایج نهایی درمان خود را خواهید دید. برای تقویت سیستم ایمنی خود، به پیاده روی منظم بروید. پیاده روی گردش خون را افزایش می دهد که به این معنی است که خون بیشتری به محل درمان جریان می یابد و کارایی سیستم ایمنی بدن شما افزایش می یابد.

اگر وقت آزاد زیادی ندارید، توصیه می کنیم با سرعت زیاد پیاده روی کنید. هر چه بیشتر بتوانید خون خود را به گردش در آورید، خالکوبی پشیمان زودتر برای همیشه محو خواهد شد.

زندگی با حسرت را متوقف کنید

دیگر لازم نیست با خجالت و پشیمانی جوهر ناخواسته زندگی کنید. شما مجبور نیستید لباس خود را برای روز انتخاب کنید که آیا خالکوبی شرم آور را پنهان می کند یا خیر. لازم نیست هر بار که به استخر می‌روید نیازی به پوشیدن یک پوشش داشته باشید. زندگی پر از انتخاب هایی است که پشیمان هستیم. با این حال، پشیمانی شما لازم نیست برای همیشه قابل مشاهده باشد. اگر از خالکوبی پشیمان هستید، یک سری لیزر درمانی می تواند این پشیمانی را به طور کامل برطرف کند. ما در تپش بیوتی قزوین، بهترین ها را در نظر گرفته ایم. هنر آن است که با چشم باز انتخاب کنید تا پشیمانی تان را با حداقل برسانید. برای همین امر، پیش استادکار حرفه ای بروید و از اینکه پوستتان را محل آزمون و خطای دیگران کنید بپرهیزید.

تپش بیوتی قزوین؛ نخستین اموزشگاه حرفه ای تاتو بدن در قزوین مختص بانوان

این مقاله ترجمه ای است از سایت metrodermatology

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *