گیره‌ها، نوارها، بافت‌ها، از پیش باند شده، فیوژن، پیوندهای میکرو… همه اینها به چه معناست؟ سبک‌ها و اصطلاحات مختلفی برای اکستنشن‌ها وجود دارد که اگر تازه‌وارد دنیای اکستنشن مو شده‌اید، می‌توان شما را خسته کند. برای انجام اکستنشن‌های حرفه‌ای و زیبا به تپش بیوتی بیایید و هم‌زمان زیبایی شوید و هزینه معقولی پرداخت کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا زیباتر دیده شوید. تپش بیوتی قزوین، با سال‌ها تجربه در زمینه انواع اکستنشن مو به مدیریت خانم امجدی در خدمت شماست. مقاله زیر وضوح را ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را برای موهای خود داشته باشید. پس راحت باشید. هم اینک موهایتان را به عقب ببندید و بیایید وارد دنیا زیبای اکستنشن مو شویم.

اکستنشن موی واقعی در مقابل اکستنشن موی مصنوعی

قبل از پرداختن به انواع روش‌های اعمال اکستنشن مو، اولین چیزی که باید در مورد اکستنشن مو بدانید این است که این اکستنشن‌ها به دو صورت کلی اکستنشن‌های موی انسان واقعی و اکستنشن‌های موی مصنوعی عرضه می‌شوند. حالا تفاوت بین آنها در چیست؟

دوست دارید با نحوه گیره زدن و بستن در اکستنشن مو اشنا شوید؟

اکستنشن مو چگونه ساخته می‌شود؟

اکستنشن موی انسان دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. آنها از موی واقعی انسان از بالا تا پایین ساخته شده‌اند که از یک اهداکننده جمع‌آوری‌شده است. این یعنی اینکه، تمام کوتیکول‌ها (لایه بیرونی مو) سالم هستند و در زمان جمع‌آوری در یک‌جهت حرکت می‌کنند. این تقریباً هیچ گره‌خوردنی را ایجاد نمی‌کند و تضمین می‌کند که اکستنشن‌ها در طول عمر خود صاف و ابریشمی باقی می‌مانند.

از طرف دیگر، موی مصنوعی از الیاف مصنوعی و ترکیبی مختلف ساخته شده است و حاوی هیچ موی انسان نیست. این الیاف معمولاً الیاف بسیار ظریف و پلاستیکی هستند که به تقلید از موهای واقعی انسان ساخته می‌شوند.

 نگاه کن واحساس کن

پسوندهای واقعی و مصنوعی در سبک‌ها، رنگ‌ها و اشکال مختلف کاربرد دارند. کیفیت الیاف مصنوعی ممکن است متفاوت باشد، اما به‌طورکلی سفت هستند و با موهای انسان حرکت می‌کنند، بنابراین احتمالاً به‌خوبی با موهای طبیعی شما ترکیب نمی‌شوند. آنها گاهی اوقات در زمان لمس، یک احساس سیمی یا درشت دارند. در عوض، قطعاً موهای واقعی طبیعی‌تر هم به نظر می‌رسند و احساس می‌شوند (چون این‌طور است!) و بنابراین به طور طبیعی با موهای شما ترکیب می‌شوند. تپش بیوتی قزوین به شما کمک می‌کند تا زیبا شوید و زیبا بمانید.

رنگ‌آمیزی و طراحی

در خصوص اکستنشن‌های موی انسانی، می‌توانید درست مانند موهای طبیعی خودتان با آنها رفتار کنید. می‌توانید آنها را صاف کنید، فر کنید، سشوار خشک کنید، رنگ کنید و از محصولات مو استفاده کنید. اما در مورد اکستنشن موی مصنوعی، نمی‌توانید این‌قدر انعطاف‌پذیر رفتار کنید! یعنی نمی‌توانید موها را هر جور که خواستید رنگ کنید؛ زیرا بیشتر رنگ‌ها حاوی آمونیاک یا سفیدکننده هستند که موهای مصنوعی را از بین می‌برد. علاوه بر این، نمی‌توانید موهای مصنوعی را مانند موهای واقعی خود حالت دهید، زیرا گرما می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند، بنابراین استفاده از اتوهای فر، اتو و سشوار ممنوع است، زیرا موها آب می‌شوند یا به‌شدت آسیب می‌رسانند. عوامل دیگری مانند آفتاب، اصطکاک یا محصولات زبر مو نیز می‌توانند به اکستنشن‌های مصنوعی مو آسیب برسانند.

کیفیت و مدت‌زمان ماندگاری اکستنشن مو

خب با این تعاریف مشخص می‌شود که طبیعتاً اکستنشن موهای مصنوعی ارزان‌تر از موهای واقعی هستند، اما خب، ازآنجایی‌که آنها از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند، به‌اندازه موهای انسان دوام نمی‌آورند؛ زیرا به‌راحتی می‌توانند توسط عوامل ذکر شده در بالا (آفتاب، گرما و غیره) آسیب ببینند. درحالی‌که اکستنشن موی انسانی اگر به‌خوبی مراقبت شود، می‌تواند تا یک سال دوام بیاورد.

به طور خلاصه، موهای انسان را می‌توان درست مانند موهای خودتان درمان کرد و حالت داد و طبیعی‌ترین حالت را پیدا می‌کند. به‌راحتی با موهای شما ترکیب می‌شود و ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به موهای مصنوعی دارد. اگرچه موهای مصنوعی ارزان‌تر از موهای واقعی هستند، اما موهای مصنوعی به‌اندازه طبیعی زیبا به نظر نمی‌رسند، نمی‌توان آنها را با وسایل گرمایشی حالت داد و به‌اندازه موهای واقعی دوام نمی‌آورد.

ما در تپش بیوتی قزوین، مرکز تخصصی زیبایی و تاتو بدن بهترین متریال‌ها و باکیفیت‌ترین موها را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با به به‌کارگیری آن، زیبا و دل‌فریب شوید و احساس خوبی داشته باشید.

اکنون بیایید به انواع مختلف اکستنشن بپردازیم!


اکستنشن مو با گیره

آنها چه هستند؟

بافت یا پودهای گیره‌دار که به‌عنوان اکستنشن موی گیره‌ای نیز شناخته می‌شوند، به‌صورت رشته‌ای متشکل از تکه‌های کانتور که در پایه یا ریشه با پارچه یا سیلیکون متصل می‌شوند. گیره‌ها به این پایه متصل می‌شوند و آماده استفاده هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تکه‌ها را به‌تنهایی روی موهای طبیعی خود گیره دهید! هر گیره به‌راحتی باز و بسته می‌شود

اکستنشن مو با گیره سریع‌ترین سبک اکستنشن است زیرا می‌توانید به‌سرعت آن‌ها را بردارید و هر زمان که بخواهید دوباره روی آن‌ها قرار دهید. بر خلاف دیگر انواع اکستنشن مو، گیره‌ها معمولاً بین 5 تا 15 دقیقه برای کارگذاری و استفاده زمان می‌خواهد. اکستنشن‌های موی گیره‌دار کمترین آسیب را نیز دارند، زیرا شامل هیچ‌گونه مواد شیمیایی، حرارت، فشار، یا… در زمان نصب را به شما تحمیل نمی‌کند. آنها به‌راحتی روی موهای شما بسته می‌شوند تا آسیبی به موهای طبیعی شما وارد نشود. به همین دلیل است که این نوع اکستنشن، یکی از محبوب‌ترین انواع اکستنشن مو است.

نحوه رفتار و عملکرد

در حالت کلی همان قوانین در مورد اکستنشن موی مصنوعی و واقعی در مورد اکستنشن موی گیره‌ای (با موهای مصنوعی و واقعی) اعمال می‌شود. ما در تپش بیوتی بیشتر بر روی اکستنشن موی انسانی تمرکز خواهیم کرد، زیرا این همان چیزی است که ما توصیه می‌کنیم.

به عبارت ساده‌تر، اکستنشن‌های موی انسان نگهداری بسیار کمی دارند و فقط باید پس از هر 15 تا 20 بار استفاده، شسته شوند. درست مانند موهای طبیعی خود، می‌توانید به‌سادگی موها را برس بزنید، شامپو بزنید و حالت دهید و اجازه دهید در هوا خشک شوند! از نظر حالت‌دهی، گیره موی انسان در اکستنشن را می‌توان دقیقاً مانند موهای طبیعی خود حالت داد. آنها را می‌توان فر، صاف و رنگ کرد، بااین‌حال، همیشه بهتر است هنگام حالت دادن حرارتی به موها از درجه حرارت کمتری استفاده کنید و قبل از حالت دادن حرارتی از محافظ حرارتی استفاده کنید.

دوام آنها

بار دیگر، این بستگی به این دارد که چقدر از آنها مراقبت می‌کنید، از چه محصولاتی استفاده می‌کنید و چند بار آنها را می‌پوشید. با مراقبت مناسب و استفاده منظم، گیره‌ها بین 3 تا 6 ماه، تا یک سال و گاهی حتی بیشتر دوام می‌آورند.


اکستنشن مو با نوارچسب

آنها چه هستند؟

نوارچسب در اکستنشن مو دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. اکستنشن‌ها از قبل با چسب به هم وصل شده و سپس در دو طرف موی شما به هم متصل می‌شوند. معمولاً یک آرایشگر با یک ابزار گرم‌کننده برای شما نوارچسب می‌کشد، زیرا باید آنها را با ریشه‌ها هماهنگ کنید. برای ریموو یا برداشتن آن، باید آنها را بردارید (با چسب پاک‌کن) و سپس دوباره نصب کنید. حتماً اطلاع دارید که به طور طبیعی، هنگامی که حرارت را به ریشه‌های خود و هر نوع محصول چسبناکی مانند چسب می‌زنید، می‌تواند به موهای شما آسیب برساند. این فرایند معمولاً حدوداً 40 دقیقه تا 1 ساعت طول می‌کشد و اگر اکستنشن‌ها در شرایط خوبی باشند، می‌توان مجدداً از آنها استفاده کرد.

نحوه رفتار و عملکرد

با استفاده از اکستنشن موی نواری، هنگام استفاده از نرم‌کننده‌ها یا محصولات مو باید بسیار مراقب باشید؛ زیرا این امر می‌تواند باعث شل‌شدن یا لیزخوردن نوار شود. این یک مشکل بسیار رایج در نوارچسب است که در آن موها به‌سادگی می‌لغزند. به همین دلیل، آرایشگران معمولاً به شما توصیه می‌کنند که از شامپو یا نرم‌کننده‌های مخصوص و محصولات حالت‌دهنده‌ای استفاده کنید که سختی کمتری داشته باشند و چرب نباشند تا اطمینان حاصل شود که چسب همچنان به موهای شما می‌چسبد. می‌توانید هر طور که می‌خواهید آن‌ها را حالت دهید، زیرا با موهای انسان ساخته شده‌اند، اما باید مراقب ریشه‌هایی باشید که در آن چسب یا نوار قرار دارد.

آن‌ها چقدر دوام می‌آورند؟

این نوع اکستنشن، نیمه‌دائمی در نظر گرفته می‌شوند. به طور معمول، قبل از اینکه لازم باشد آنها را بردارید و دوباره استفاده کنید می‌تواند 4 تا 8 هفته باقی بماند. درست مانند هر موی دیگری، به این عامل بستگی دارد که چقدر از آنها مراقبت می‌کنید و همچنین به‌سرعت رشد موهای شما بستگی دارد.


اکستنشن موی بافته یا دوخته شده

اکستنشن موی بافته یا دوخته شده

آنها چه هستند؟

ابتدا موی طبیعی را به رگه‌های میل مانندی بافته، سپس با استفاده از نخ و سوزن، بافت را به قیطان یا رشته‌ای می‌دوزیم. انواع اکستنشن موی بافت به دلیل نحوه استفاده از آنها، عمدتاً برای افرادی که موهای ضخیم‌تری دارند استفاده می‌شود. به‌طورکلی، استفاده از بافت یک فرایند بسیار طولانی است (معمولاً چندین ساعت).

این روش توسط یک آرایشگر مجرب انجام می‌شود، زیرا یک کاربرد بسیار فنی و دشوار است. دوخت‌ها نیز به‌صورت کلاه‌گیس هستند. این نوع اکستنشن مو محبوب است؛ زیرا دائمی و بدون درز است، زیرا موها به معنای واقعی کلمه به موهای خود شما دوخته می‌شوند و نمی‌توانند جدا شوند.

نحوه رفتار و عملکرد

اگر بافت دارید، باید حداقل هفته‌ای یک‌بار پوست سر، پشت و لبه‌های مو را مرطوب کنید و مطمئن شوید که از محصولات حالت‌دهنده عمیق استفاده می‌کنید. یکی دیگر از توصیه‌های رایج برای افراد دارای بافت، شستن موها با یک محصول پروتئینی مخصوص است تا آسیب و ضعیف‌شدن موها به حداقل برسد. وقتی صحبت از مدل دادن به میان می‌آید، قوانین مشابهی برای موهای واقعی در مقایسه با موهای مصنوعی اعمال می‌شود—معمولاً بافت‌ها به دلیل مدت‌زمان نگهداری در موهای واقعی ظاهر می‌شوند.

آن‌ها چقدر دوام می‌آورند؟

توصیه می‌شود هر 6 تا 8 هفته یکبار بافت را بردارید، به‌خصوص اگر می‌خواهید موهای خود را رشد دهید. حداکثر مدت زمانی که باید موهای خود را کامل ببافید 4 ماه است زیرا بر رشد طبیعی موهای شما تأثیر می‌گذارد.


اکستنشن موی فیوژن و از قبل باند شده

اکستنشن موی فیوژن و از قبل باند شده

آنها چه هستند؟

اکستنشن مو فیوژن (همچنین به‌عنوان باندینگ یا پیش باند شده نیز شناخته می‌شود) با استفاده از چسب‌های مختلف با موهای طبیعی ترکیب می‌شود. استفاده از انواع اکستنشن از قبل باند شده تقریباً 3-4 ساعت طول می‌کشد و توسط آرایشگر نیز انجام می‌شود. اکستنشن‌های فیوژن ممکن است برای همه مشتریان مناسب نباشد؛ زیرا به‌خاطر نوع به‌کارگیری آن، برای موهای طبیعی بسیار آسیب‌رسان است. این نوع اکستنشن، شامل دستگاهی است شبیه یک تفنگ که با چسب داغ، موها را به رشته‌های تکی موهای طبیعی می‌چسباند. نوع دیگری از کاربردهای اکستنشن مو از قبل باند شده از یک گیره حرارتی برای ذوب کردن چسب به موهای طبیعی استفاده می‌کند.

نحوه رفتار و عملکرد

فیوژن/ از پیش باند شده؛ مانند موهای واقعی شما مدیریت و درمان می‌شود. شما می‌توانید از همان محصولاتی که معمولاً استفاده می‌کنید استفاده کنید، بااین‌حال، اکستنشن‌ها هر 2 تا 3 ماه یکبار با رشد موهای طبیعی نیاز به تغییر موقعیت دارند. علاوه بر این، به دلیل مواد شیمیایی متعدد در چسب، این روش می‌تواند باعث ریزش مو، شکستگی و تحریک پوست سر شود.

آن‌ها چقدر دوام می‌آورند؟

آنها نیمه‌دائمی در نظر گرفته می‌شوند؛ زیرا تا 4 ماه در موهای شما باقی می‌مانند. بااین‌حال، مانند سایر انواع اکستنشن مو، این نیز بر اساس نوع و رشد موی شما متفاوت است.


اکستنشن مو میکرولینک

اکستنشن مو میکرولینک

آنها چه هستند؟

اکستنشن موی میکرولینک با نام‌های میکرو منجوق!  (میکرو بِد) یا میکرو لوپ نیز شناخته می‌شود. اینها با چسباندن تارهای ریز مو به بخش‌های کوچکی از موی طبیعی با یک‌مهره کوچک با آستر سیلیکونی انجام می‌شوند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص منجوق را روی مو محکم می‌کنند تا در جای خود محکم شود. اگرچه در این روش از گرما یا چسب استفاده نمی‌شود، اما در صورت عدم نصب صحیح توسط یک متخصص، اکستنشن مو میکرولینک می‌تواند به مو آسیب برساند. ممکن است مهره یا منجوق بیش از حد سفت شود و باعث فشار و کشیدن ریشه شود و اگر به‌درستی برداشته نشود، می‌تواند موها را بکشد. این روش تقریباً 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد تا اعمال شود.

نحوه رفتار و عملکرد

می‌توانید آنها را به همان روشی که موهای طبیعی خود را انجام می‌دهید بشویید و از همان محصولات حالت‌دهنده استفاده کنید. مشابه اکستنشن موی فیوژن، اکستنشن موی میکرولینک هر ۲ تا ۳ ماه یکبار نیاز به تغییر موقعیت دارد؛ زیرا موهای طبیعی رشد می‌کنند و ریزدانه‌ها از پوست سر دور می‌شوند.

آن‌ها چقدر دوام می‌آورند؟

اکستنشن مو میکرولینک نیمه‌دائمی در نظر گرفته می‌شود و معمولاً تا 4 ماه دوام می‌آورد.


کلاه‌گیس و قطعات مو

انواع اکستنشن

آنها چه هستند؟

کلاه‌گیس‌ها و تکه‌های مو به اشکال مختلف هستند و به‌صورت موضعی روی موها استفاده می‌شوند. کلاه‌گیس‌های بلند و پُر برای پوشاندن کل سر شما ساخته می‌شوند (واقعیت جالب: به این دلیل کلاه‌گیس‌ها را “پوشش سر” می‌نامیدند). این شامل کلاه‌گیس‌هایی نیز می‌شود که به آنها “جلو توری” یا “توری” می‌گویند – اینها فقط روش‌هایی برای نحوه ساخت کلاه‌گیس هستند. کلاه‌گیس به‌عنوان جایگزینی برای موهای شما عمل می‌کند و برای پوشاندن کل سر شما طراحی شده است. کلاه‌گیس را می‌توان به دلایل زیادی مانند ریزش مو، طاسی یا صرفاً برای تغییر ظاهر خود استفاده کرد.

تکه‌های مو کمی متفاوت هستند و اغلب به شکل کش، دم‌اسبی یا کش مو هستند، بنابراین می‌توانید آن را روی موهای خود قرار دهید. اگر ناحیه خاصی از سر شما نازک شده است و باید موها را بالای این قسمت قرار دهید، می‌توان از تکه‌های مو استفاده کرد، یا به‌سادگی می‌توان از آنها برای ایجاد یک مدل موی متفاوت، مانند یک دم‌اسبی فوق‌العاده بلند و پر تنها با یک‌تکه استفاده کرد.

نحوه رفتار و عملکرد

شستن کلاه‌گیس‌ها و تکه‌های مو ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد و بسته به واقعی یا مصنوعی بودن آنها باید بسیار مراقب باشید. ازآنجایی‌که تکه‌های کامل مو معمولاً به مواد پلاستیکی یا مواد دیگر متصل می‌شوند، باید نحوه شستن و درمان مو را مورد بازنگری و دقت قرار دهید.

آن‌ها چقدر دوام می‌آورند؟

این بستگی به واقعی یا مصنوعی بودن آنها دارد و بار دیگر نحوه مراقبت از آنها تأثیر زیادی بر طول عمر آنها دارد. به طور معمول، کلاه‌گیس‌های واقعی انسان می‌تواند تا یک سال دوام بیاورد، اگر به‌خوبی از آنها مراقبت کنید. قطعات کوچک‌تر معمولاً مصنوعی هستند و معمولاً بیش از یک ماه استفاده نمی‌شوند.هنوز گیج هستید؟ ما در اینجا روش‌های مختلف انواع اکستنشن مو را بیان کردیم و توضیح دادیم تا برای موارد مختلف بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. انتخاب بر اساس معیارهایی چون زیبایی، طبیعی بودن، هزینه، زمان مدنظر شما و… می‌تواند متفاوت باشد. برای بهره‌گیری از تجربیات ما، تماس بگیرید و یا حضوری اقدام کنید. ما در تپش بیوتی قزوین، آماده ارائه مشاوره‌های کارشناسی و دقیق به تمام شما عزیزان هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *