تصویر اکستنشن مو در سرزمین عجایب با هوش مصنوعی بینگ

تصویر اکستنشن مو در سرزمین عجایب با هوش مصنوعی بینگ


آنچه مسلم است این است که موهای بلند تأثیر شگرفی بر زیبایی و خوشگلی! خانم‌ها و حتی آقایان دارد! این چیزی نیست که بتوان منکر آن شد. زلف‌های بلند و گیسوان بر باد داده شده از آغاز تا ابد مدهوش‌کننده و مسحورکننده بوده است. اما در برخی مواقع، ریزش مو به دلالی متعدد به‌قدری است که موها یا به‌سختی رشد مجدد دارند و یا در نهایت رشدشان متوقف می‌شود. در نهایت هم ممکن است به تاسی یا کم پشتی مو در مردان و زنان بینجامد! رخدادهای موضعی و مقطعی نیز می‌تواند موجب تشدید این موقعیت گردد. اما برای فرار از این شرایط غیر دلچسب چه راهی وجود دارد؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به یکی از ابداعات بشر در خصوص پیوند موقتی موها یا همان اکستنشن مو بپردازیم و از انواع آن حرف بزنیم.

شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر و رایگان به تپش بیوتی قزوین، مرکز تخصصی تاتو بدن و میکاپ مراجعه کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید. خانم امجدی با سابقة طولانی در این زمینه بهترین راهکارها را برای شما در نظر خواهد گرفت.

 

در مقاله دیگری انواع اکستنشن را با جزئیات بیشتری بخوانید

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن یا به انگلیسی extensions  یک سبک نوین در طراحی موها برای داشتن مویی پر پشت و حجیم است. با این روش افراد می‌توانند علاوه بر حجم و پرپشتی، طول و بلندی مو را نیز افزایش دهند. در متد اکستنشن، با شیوه‌های تخصصی و حرفه‌ای گوناگون، به موهای خود فرد، مقداری مو افزوده می‌شود که می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. همان گونه که گفته شد این موها به‌ حجم و بلندی موهای اولیه افراد اضافه شده و ظاهر موها را بسیار جذاب‌تر و خوش‌سیماتر می‌کند و آن را برای انواع آرایش‌ها و میکاپ‌های مجلسی نیز منعطف‌تر می‌کند.

پس اکستنشن مو، نوعی پیوندزدن و وصل کردن موهای مصنوعی یا طبیعی به موی اولیه افراد است. در حالت کلی این روش، با شیوه‌های افزایش حجم و بلندی مو چون کاشت مو یا استفاده از کلاه‌گیس و پوستیژ تفاوت دارد. چون شما در روش اکستنشن، با پیوندها و اتصالات طولانی‌تری سروکار دارید و می‌توانید بست هبه طبیعی یا مصنوعی بودن موهای جدید، با آنها رفتار کنید. زمان استفاده از این موها می‌تواند تا 3-6 ماه هم باشد. بسیاری از بازیگران هالیوودی با این شیوه موهای رنگی و حالت دار را به مدت طولانی‌تری روی موهای طبیعی نصب می‌کنند. وجه تمایز اصلی روش اکستنشن در آن است که این موهای افزوده شده به‌هیچ‌وجه قابل دید و تمییز دادن نیست. البته مشروط به اینکه حرفه‌ای و اصولی کار شود و برای این کار هم باید به تپش بیوتی قزوین بیایید!

گفته شد که اکستنشن مو، حجم و بلندی مو را زیاد می‌کند. خب، بسته به نوع مو، تکنولوژی‌های نصب مو به موهای اولیه فرد متفاوت است و برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. حتماً پیش از انجام اکستنشن، در خصوص راهکارهای موجود و هزینه‌های آن و نیز زمان و ماندگاری آن سؤال کنید و سپس اقدام به انتخاب آنها کنید.

 

انواع اکستنشن مو

بنا به دلایل مختلف، هر روزه بر طرف‌داران اکستنشن افزوده می‌شود که یکی از مهم‌ترین دلایل آن میل به زیبایی است و البته تکنیک‌های اکستنشن باعث شده تا موهای افزوده شده به‌صورت مخفی کار شده و قابل‌تشخیص نباشند. همچنین برای انجام اکستنشن، نیازی به آماده‌سازی و یا مصرف داروی خاص نیست. در مقایسه با روش‌هایی چون کاشت مو یا شیوه‌های جراحی، این روش بسیار کم‌خطرتر محسوب می‌شود، دوره مراقبت طولانی ندارد، امکان پس‌زدن ندارد، به‌راحتی قابل سفارشی شدن است، برای دوره‌های کوتاه کاربرد دارد، تمامی افراد در هر سن و از هر جنسی می‌توانند برای انجام آن اقدام کنند و برای پر پشت‌کردن موهای نازک و ضعیف از آن استفاده کنند.

انواع جنس موهای استفاده شده در اکستنشن، مستقیماً روی کیفیت و قطعاً روی قیمت کار تأثیر می‌گذارد. بهتر است مویی را که برای اکستنشن استفاده می‌کنید، از نظر ظاهری  حتماً شبیه به موهای خودتان باشد. چون در این صورت تشخیص موهای خودتان و موهای اکستنشن شده قطعاً کار سخت‌تری خواهد بود و نیز نیاز به ترمیم و مراقبت بسیار کمتری دارد.

انواع جنس موهای استفاده شده در اکستنشن:

الف – موهای مصنوعی

این موها از نظر ظاهر، کاملاً شبیه به موی طبیعی هستند و خب دست شما برای انتخاب موهایی که از نظر ظاهری شبیه به موهایتان باشند بسیار باز است، به‌گونه‌ای که می‌توانید از میان طیف وسیعی از موها، انتخاب کنید. از نظر ظاهری آن‌چنان شبیه به موهای واقعی هستند که شیاد شما در نگاه اول نیز متوجه مصنوعی بودن آنها نشوید. این موها عموماً از نوعی کراتین و پلاستیک مخصوص ساخته شده‌اند و همین موضوع می‌تواند در درازمدت نقطه‌ضعف آنها باشد. راه شناخت این موها در آن است که عموماً درخشندگی و براقیت بیشتری نسبت به موی طبیعی دارند.

ب- موهای طبیعی

برای انجام اکستنشن درجه یک و باکیفیت‌تر حتماً باید از موی طبیعی بهره برد. موی استفاده شده در این شیوه، از موهای به‌اصطلاح رمی و خام (عموماً رنگ نشده) هستند و از کسانی که قصد کوتاه‌کردن موهایشان را داشته‌اند، خریداری شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند. گفته می‌شود که در بین طیف موهای غیربومی، موهای هندی، برزیلی، مالزیایی برای اکستنشن کردن موها مناسب‌ترند. اما راهکار دیگر برای انجام اکستنشن با موی طبیعی، خرید از افراد محلی و بومی منطقه است که از نظر ساختار و فیزیک مو نیز به موی شما نزدیک‌تر هستند. نکته مهم و قابل‌توجه در خصوص موهای طبیعی آن است که این دسته از موها، قابلیت استفاده از رنگ مو را دارند و نیز می‌توان به‌راحتی با ابزارهای فرم دهی حرارتی آنها را حالت داد. نیز در صورت دلخواه می‌توانید این موها را صاف کنید و یا فر کنید.

 

انواع اکستنشن‌های مو از نظر درجه حرارت

برای انجام اکستنشن (با موی طبیعی یا مصنوعی) از دو شیوه سردوگرم استفاده می‌کنند. با توجه نحوه اجرای کار، مواد استفاده شده در هر شیوه تفاوت دارند.

 

الف-  اکستنشن گرم

در این شیوه از دستگاه‌های حرارتی مخصوصی استفاده می‌شود. چسب‌های رولی و دو رو برای چسباندن موهای طبیعی و مصنوعی بر روی موهای فرد مورداستفاده قرار می‌گیرند. طریقه کار با استفاده از چسب و گرما، عاملی تعیین‌کننده در کیفیت کار است. چسب‌های اکستنشن سرد، مناسب استفاده در اکستنشن گرم نیستند. برخی از روش‌های اجرا شده که در اکستنشن گرم عبارت‌اند از:

انواع اکستنشن مو با ماشین

اکستنشن ماشینی برای مدل‌های بافتی مناسب است. هزینه اجرای انجام آن بالاتر از روش‌های دیگر است. این ماشین‌ها با دسته‌های مخصوص اکستنشن کار می‌کنند.

انواع  اکستنشن مو با لیزر

اجرای اکستنشن با لیزر رایج است، چون‌که ماندگاری و دوام بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. ازآنجایی‌که حرارت استفاده شده در این شیوه قابل‌کنترل است، آسیبی به موهای فرد وارد نمی‌شود. موهای موردنظر با استفاده از چسب کراتینه و اشعه لیزر در بین موهای خود فرد جاسازی و نصب می‌شوند و قابل تمییز نیستند.

ب-  اکستنشن سرد

برای اجرای انواع اکستنشن مو در این شیوه، از هیچ نوع دستگاه حرارتی استفاده نمی‌شود. مثلاً در یک شیوه،  برای این منظور از نوعی چسب گیاهی کراتین و حلقه‌های فلزی استفاده می‌شود. از جمله متدهای دوخت مو، اکستنشن کلیپسی، بافت، ریسه‌ای و اکستنشن حلقه‌ای یا رینگ به شیوه سرد انجام می‌شوند. حلقه‌های فلزی برای موهای ضخیم استفاده شده و بدون استفاده از گرما قابل‌نصب است. برخی از روش‌های معمول با اکستنشن سرد عبارت‌اند از:

 اکستنشن سرد با کراتین

نام دیگر این نوع اکستنشن، اکستنشن استیکری  است. در این شیوه، چسب کراتین نوعی چسب گیاهی برای متصل‌کردن موهای مصنوعی است. در این شیوه، دسته موهای 4 تا 5 سانتی، با چسب کراتین روی موهای شخص وصل می‌شود. این دسته موها، به‌راحتی قابل‌برداشتن بوده و آرایشگر با استفاده از ریموور (پاک‌کننده) می‌تواند چسب‌ها را پاک کند. این شیوه، از روش‌های بسیار سریع به‌حساب می‌آید و نصب و برداشتن آن زمان زیادی نمی‌گیرد.

اکستنشن مو مدل کلیپسی

انجام این نوع اکستنشن، بسیار ساده و راحت‌تر از مدل‌های دیگر است. زمان‌هایی که کمبود وقت دارید و می‌خواهید خیلی سریع، موهایتان زیبا و پر پشت تر دیده شود این نوع اکستنشن فوق‌العاده کاربرد دارد. می‌توانید آن را در خانه انجام دهید و نیازی به آرایشگر ندارید برای انجام آن، هر دو نوع موی مصنوعی و طبیعی قابل‌استفاده است. کلیپس‌ها در نزدیک ریشه مو نصب می‌شوند و قابل‌مشاهده نیستند. معمولاً مجموعه‌های ۸تایی در ابعاد مختلف برای حجیم و بلند نشان‌دادن موها موجود است. از موارد نگهداری این نوع اکستنشن آن است که دز رمان خواب بایستی از موها برداشته شود و در نهایت در صورت نگاه‌داشتن مرتب آنها، تا چندین بار قابل‌استفاده هستند.

اکستنشن مو حلقه ای

“اکستنشن حلقه‌ای” یا “میکرو حلقه” برای اتصال به موها نیاز به چسب یا حرارت ندارد. رشته‌های موی مصنوعی در انتهای حلقه‌ای متصل‌اند و در نزدیکی ریشه مو نصب می‌شوند. حلقه‌ها دراین‌بین واسط میان موها و اکستنشن هستند. دو نوع نرمال و میکرو با قطر حلقه‌های مختلف را می‌توان در بازار یافت. این اکستنشن‌ها پس از نصب، بسیار طبیعی و واقعی به نظر می‌رسند.

اکستنشن مو دم‌اسبی

نکته قابل‌توجه در این نوع اکستنشن آن است که دسته موهای دم‌اسبی آماده برای نصب در تمامی فروشگاه‌ها قابل خریداری است، نصبشان بسیار ساده است و به هیچ دستگاه حرارتی و یا تخصص خاصی نیاز ندارد. منتها دوام این موها تنها یک روز است، هر چند قابلیت استفاده برای چندین بار را دارد. نباید با این دم‌اسبی‌های زیبا به رختخواب بروید.

توصیه‌های نهایی:

·        برای اطمینان از خشک‌شدن کامل چسب‌ها توصیه می‌شود در صورت امکان حداقل تا ۵ روز دوش نگیرید.

·        نگهداری اکستنشن‌ها روی سر بیشتر از ۳ ماه توصیه نمی‌شود. زیرا ممکن است به موهای طبیعی شما آسیب بزند. پس زیاده‌روی نکنید.

·        برای شستن اکستنشن موهای عمدتاً طبیعی خود لازم نیست حتماً از شامپوی مخصوص استفاده کنید. می‌توانید آن‌ها را با شامپوی معمولی روزانه خود بشویید. منتها در خصوص موهای مصنوعی، مراقبت و حساسیت بیشتری به خرج دهید.

·        برای برداشتن اکستنشن‌ها باید حتماً به یک متخصص، مثلاً به ما در تپش بیوتی مراجعه کنید. انجام این عمل در خانه ممکن است به موهای طبیعی شما آسیب برساند. روش ریموو اکستنشن باید مطابق با روش نصب آن انتخاب شود.

 

 

مرکز تخصصی زیبایی و تاتو بدن تپش بیوتی

حجم و تراکم موها اول‌ازهمه تحت‌تأثیر ژنتیک قرار دارد. از همین رو، تمام افراد دارای یک‌رنگ، جنس، ضخامت و تراکم مو نیستند.  موها در اثر شرایط محیطی و هورمونی می‌توانند دچار آسیب یا تغییر شوند.  نور خورشید، کلر آب استخر، داروهای مصرفی، مراحل مختلف درمانی و یا مواردی چون بارداری و زایمان، رنگ موهای شیمیایی و مواد دکلره کننده و . همگی روی موها تأثیر دارند. اگر به هر علتی موهایتان کم‌پشت و نازک شده و موجب رنجش خاطرتان شده، کافی است تنها  با ما تماس بگیرید. مرکز تخصصی زیبایی و تاتو بدن تپش بیوتی؛ انواع روش‌های احیا و ترمیم مو را ارائه داده است. ما در این مرکز از جدیدترین شیوه‌های ترمیم مو و مواد باکیفیت استفاده می‌کنیم. مشاوره و راهنمایی توسط متخصصین مرکز به‌رایگان انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *