به عنوان یک مشتری، چه نکاتی را در آرایشگاه نباید انجام بدهیم؟

وقتی قرار است برای یک مهمانی، پارتی، دورهمی و… یک دستی به سر و روی خودمان بکشیم، بهتر است نکاتی را رعایت کنیم. انجام دادن یا ندادن این کارها، به پوست و بدنمان فرصت می دهد تا بهترین نتیجه را بگیریم و بدیهی است هرچقدر که پوست شما آمادگی بهتری داشته باشد آرایشگرها هم بهتر می توانند کارشان را انجام دهند.

ما یک سری از موارد لازمی که قبل و حین مراجعه به آرایشگاه بایستی رعایت کنید را در ادامه آورده ایم.


 •  بهتر است صورت خود را در همان روز مراجعه اصلاح نکنید

روزی که برای آرایشِ صورت به آرایشگاه مراجعه می کنید، ابروهای خود را برندارید و صورتتان را اصلاح نکنید؛ چرا که این نواحی قرمز و حساس می شوند و فاندیشن ها به خوبی روی پوست نمی نشینند.

 •  از اسپری برنزه کننده استفاده نکنید

مرطوب کننده ها وپرایمرها اجازه نمی دهند مواد آرایشی به خوبی جذب پوست شوند. پس ممکن است صورت شما را به طور غیر یکنواخت برنزه کرده و اجازه ندهند که آرایشتان به خوبی خودش را نشان دهد.

 •  نظرتان را به آرایشگرتان تحمیل نکنید

هر کسی بر اساس تجربه شخصی خود و توصیه اطرافیان ممکن است تصور کند که نوع خاصی از آرایش با چهره ی وی همخوانی بیشتری داشته باشد. اما بهتر است زمانی که به سالن زیبایی تپش مراجعه می کنید، اجازه تصمیم گیری را به متخصصان این کار بدهید. بر اساس ترکیب و اناتومی بدن، ممکن است همیشه یک نوع خاص ارایش به شما نیاید.

 • بهتر است روند انجام کار را زیر نظر نداشته باشید!

در زمان آرایش شدن روند این فرآیند را زیر نظر نگیرید، زیرا ممکن است در طول انجام فرآیند دچار استرس شوید و در پایان کار از نتیجه راضی نباشید. پس با آرامش به صندلی تکیه داده و به آرایشگرتان در تپش بیوتی اعتماد کنید.

 •  انتظار گرفتن نتیجه یکسان را نداشته باشید

آرایش هایی همچون آرایش چشم اسموکی نتیجه متفاوتی را در هر فردی به دنبال دارد. پس اگر یک مدل آرایش را به آرایشگرتان در تپش بیوتی نشان می دهید انتظار نداشته باشید که در پایان کار، چهره تان مانند همان فرد شده باشد. اصولا پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که در نتیجه ی کار تاثیر دارند و یادتان باشد که شما میکاپ می شوید، نه گریم!

 •  از نشان دادن مدل آرایش مورد علاقه تان به آرایشگر نترسید

بسیاری از ارایشگرها، بخصوص در تپش بیوتی، واقعا دوست دارند که مشتریانشان با نشان دادن تصاویر محبوبشان در زمینه ی ارایش به آن ها ایده بدهند. هرچند ممکن است که در پایان کار، ظاهرتان دقیقا مطابق مدل و تصویر مدنظرتان نشده باشد، اما مطمئنا با انجام این کار بهتر می توانید آرایشگرتان را در تپش بیوتی راهنمایی کنید.

 • از اینکه به پیشنهادهای آرایشگرتان گوش دهید نترسید و معذب نشوید.

گاهی اوقات ممکن است آرایشگرتان در تپس بیوتی قزوین، بر اساس ویژگی های صورتتان به شما پیشنهاداتی بدهد؛ نترسید از اینکه آن ها را قبول کنید. زیرا شما برای انجام همین کار به آرایشگرتان دستمزد پرداخت می کنید. به آنها اعتماد کنید.

نخواهید که آرایشگرتان همزمان روی ۲ ویژگی تمرکز نکنید

از آرایشگرهایتان بخواهید تنها روی یکی از اجزای چهره تان در هر مرحله تمرکز کند. چشم، پوست و یا لب. هر جلسه و یا هر تایمی را به یک موضوع اختصاص بدهید.

 •  از گذاشتن مژه مصنوعی یا هر آیتم دیگری خجالت نکشید

چه بخواهید یا نه، حقیقت آن است که مژه مصنوعی باعث می شود چهره و در نهایت عکسهایتان زیباتر شوند. پس نترسید و از به کارگیری این ابزارهای مکمل هراسی نداشته باشید. اگر برای گذاشتن آن ها استرس دارید، از آرایشگرتان در تپش بیوتی بخواهید آن ها را روی مژه های خودتان بگذارند تا نتیجه کار تمیز و بی نقص شود. ضمن اینکه زیاده روی نکنید.

 •  در استفاده از اکلیل زیاده روی نکنید

مقدار کمی اکلیل روی نواحی مانند چشم و گونه ها خوشایند و باعث بهتر شدن قیافه تان می شود، اما در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید. از موارد آرایشی اکلیل دار بهره بگیرید تا بازخورد این مواد مثبت باشد و تو ذوق نزند!

 • خیلی مصر به استفاده از مدل های قدیمی نباشید.

زمان رفتن به آرایشگاه سعی کنید نسبت به مدهای نوی آرایشی خوش بین باشید و گارد نگیرید. از روش های قدیمی و همیشگی خود اندکی فاصله بگیرید. زیرا آنها در هر فصل متناسب با مد روز و رنگ سال و … عوض می شوند.

 • انتظار آرایش های اینستاگرامی را از آرایشگرتان نداشته باشید

افراد زیادی هستند که وقتی به آرایشگاه می آیند، خواستار آرایش هایی هستند که از صفحه های مختلف اینستاگرام دیده اند. مثلا لب های تیره، کانتور و هایلایترها و آرایش چشم اسموکی و… اغراق آمیز و حتی غیرواقعی! اما بایستی بدانید که این عکس ها قبل از پست شدن ویرایش می شوند، روتوش می شوند و از فیلترهای مختلف بهره می برند.

 •  خودتان را بیش از اندازه معذب نکنید

پیش آمده که گاهی مشتری ها انتظار تغییرات زیادی را از آرایشگر خود در تپش بیوتی دارند و زمانی که نیتجه را دقیقا مطابق خواست خود می بیند، احساس می کند که از چهره طبیعی خود فاصله گرفته و مصنوعی شده اند و خودشان نیستند! سعی کنید با انتخاب های درست، خودتان را در این موقعیت قرار ندهید.

 •  خجالت نکشید

آرایشگرها از مشتریانشان توقع دارند که اگر در پایان و اتمام کاری، از چیزی خوششان نمی آید به آن ها بگویند. مثلا در استفاده از فلان برند، محصول، رنگ و … پس خجالت را کنار گذاشته و با آرایشگرتان رو راست باشید. بالاخره احساس شماست که بایستی در اولویت قرار بگیرد و مهم شما هستید!

 •  بدون آرایش به آرایشگاه نروید!

شاید خیلی از خانم ها فکر می کنند هنگام مراجعه به آرایشگاه، نباید هیچگونه آرایشی روی صورتشان داشته باشند. اما  این طرز فکر درست نیست. اگر آرایش داشته باشید، میتواند به آرایشگرتان در تپش بیوتی ایده بدهد. در خصوص نوع رنگ بندی، سبک آرایش مورد نظرتان و … . آرایشگرتان به محض ورود به راحتی می تواند آرایشتان را پاک کند، در عوض او از مقدار ایده آل آرایش شما می تواند مطلع شود. زمانی که بدون آرایش به سالن زیبایی مراجعه می کنید، این موضوع باعث می شود آرایشگر هیچ ایده ای از مقدار آرایش مورد علاقه شما نداشته باشد.

 • هرگز به آرایشگرتان نگویید هرکاری دوست دارد انجام بدهد!

زمانی که این جمله را به آرایشگرتان می گویید، انتظار نداشته باشید که همه چیز مطابق میل شما پیش برود. هر انتظاری ولو خیلی کوچک و کم که دارید را بدون خجالت با آرایشگرتان در میان بگذارید.

 • ارایشگرتان را مدام تغییر ندهید!

تغییر مستمر و مدام آرایشی یعنی اینکه تا مدتی باید خودتان و چهره تان را دستخوش ازمون و خطاب دیگران کنید. پس تا حد ممکن از تغییر ارایشگاه پرهیز کنید. مگر در مواردی که واقعا احساس می کنید چاره ای ندارید. اگر با محیط یا ارایشگرتان مشکلی ندارید، بدون دلیل جا عوض نکنید!

 • وقت بگذارید!

به آرایشگرتان وقت بدهید و وی را در تنگنا قرار ندهید. زمانهایی که عجله دارید از ارایش و میکاپ سنگین صرفنظر کنید و یا به نحوی زمان را مدیریت کنید تا بهترین فرصت را در اختیار آرایشگرتان قرار دهید.

 • حواستان به تغییرات فیزیولوژیک بدنتان باشد.

زمانی که پریود هستید و یا مشکل خاصی دارید، مثلا داروی خاصی مصرف میکنید که روی بدنتان تاثیر می گذارد را در زمان مراجعه به ارایشگاه وسالن زیبایی تپش مدنظر قرار دهید و به ارایشگرتان انتقال دهید. مواردی چون تاتو در این زمانها نتیجه ی مطلوبی ندارند و خروجی کار مطابق میل شما نخواهد بود.

نتیجه:

 1. شما برای میکاپ مراجعه میکنید و نه برای گریم شدن!
 2. اعتماد به نفس داشته باشید و موارد دلخواهتان را ذکر کنید.
 3. به همان نسبت که باید اعتماد به نفس داشته باشید، در کار ارایشگر وقفه ایجاد نکنید.
 4. تا پایان کار منتظر حصول نتیجه بمانید و شتاب زده در حین کار روند را دنبال نکنید.
 5. در به کارگیری از ابزارهای زیبایی نه افراط کنید و نه زیاده روی! هر چیزی در حد اعتدال و معقول خود زیباست.

سعی کردیم تا عوامل موثری که موجب میشود بهترین خروجی را در پی داشته باشد، مرور کنیم تا زمان مراجعه به ارایشگاه بدانید که قرار است در پایان کار با اعصاب راحت و زیباتر خارج شوید. به سراغ تپش بیوتی قزوین، مرکز تخصصی آموزش و اجرای تاتو بدن زنانه در قزوین بیایید، یاد بگیرید و از این آموزش ها پول در بیاورید.ما در تپش بیوتی قزوین، با مدیریت خانم امجدی بهترین ها را برای شما تدارک دیده ایم.

تهیه و تکمیل: سپنتا.م از کلاغ قرمز (همکار سالن زیبایی تپش)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *