می توانید یا می خواهید؟

اگر اکستنشن موهای شما نیاز به ترمیم، احیا و یا تجدید دارد، رنگ‌کردن اکستنشن ها می‌تواند راهی جالب برای تغییر ظاهر موهای شما باشد و اگر این سؤال را می‌پرسید که “آیا می‌توانم اکستنشن مو را رنگ کنم؟” پاسخ کوتاه بله است، اما چند نکته مهم وجود دارد که قبل از دیوانه‌شدن رنگ باید به‌خاطر بسپارید.

 

اکستنشن مو روشی شگفت‌انگیز برای افزایش فوری طول، بعد و حجم موهایتان است، اما یک سرمایه‌گذاری نیز محسوب می‌شود. رنگ‌کردن اکستنشن در خانه کمی چالش‌برانگیز است، بنابراین اگر به مهارت‌های رنگ‌آمیزی خود اطمینان ندارید، توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب، اکستنشن‌ها را به آرایشگاه ببرید. تپش بیوتی قزوین، مرکز تخصصی زیبایی، میکاپ و تاتو بدن آماده خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز است. اگر احساس شجاعت می‌کنید و می‌خواهید پول خود را پس‌انداز کنید، خب تصمیم با خودتان!

 

انتخاب روند رنگ کردن مو رنگ‌کردن اکستنشن

در اینجا چیزی است که باید قبل از رنگ‌کردن اکستنشن مو بدانید.

روند تاریک شدن با روشن‌تر شدن متفاوت است.

درست مانند موهای معمولی انسان، می‌توانید رنگ‌کردن اکستنشن مو را با رنگ دلخواه داشته باشید. اگر اکستنشن‌ها را تیره‌تر می‌کنید، این یک فرایند ساده است که می‌توانید به‌راحتی در خانه خود انجام دهید. اگر به دنبال تغییر سبک هستید، این چیزی نیست که ما آن را با اکستنشن مو انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم در مورد اکستنشن مو از هر نوع سفیدکردن، روشن‌کردن یا های‌لایت‌کردن خودداری کنید. زیرا این یک فرایند کاملاً پیچیده است که می‌تواند به اکستنشن شما آسیب برساند. اگر به دنبال روشن‌تر شدن هستید، توصیه می‌کنیم موهای خام را دکلره کنید (موهایی که قبلاً رنگ نشده‌اند) اما همیشه با برندی که استفاده می‌کنید برای دستورالعمل‌های رنگ‌آمیزی آن‌ها و همچنین نظر آرایشگرتان مشورت کنید.

 

اکستنشن موی شما باید از موی انسان ساخته شود

در خصوص رنگ‌کردن اکستنشن همچنین مهم است که مطمئن شوید اکستنشن شما از موهای طبیعی انسان ساخته شده است. کارشناسان توصیه می‌کنند از رنگ‌کردن موهای مصنوعی خودداری کنید، زیرا این موهای مصنوعی تحت درمان شیمیایی قرار گرفته‌اند و به‌طورکلی در برابر فرایند رنگ‌کردن مقاومت نمی‌کنند. اگر نمی‌دانید که اکستنشن‌های موی شما از موهای واقعی یا مصنوعی ساخته شده‌اند، خوشحالیم که به شما بگوییم که تمام اکستنشن‌های ما در تپش بیوتی از موهای انسان باکیفیت بالا و صددرصد ساخته شده‌اند.

 

هنگامی که تشخیص دادید که آیا می‌توانید اکستنشن‌های خود را رنگ کنید یا نه دنیایی از فرصت‌های رنگ‌آمیزی سرگرم‌کننده وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نه‌تنها می‌توانید اکستنشن‌های مو را متناسب با موهایتان رنگ کنید، بلکه می‌توانید افکت آمبره را نیز امتحان کنید. رنگ آمبره معمولاً در ریشه‌ها از طریق میانه تیره‌تر و به‌تدریج تا انتها روشن‌تر می‌شود. برای اینکه ظاهری تیره – روشن طبیعی داشته باشید، نیمه بالایی اکستنشن‌ها را یک یا دو سایه تیره‌تر رنگ کنید تا با رنگ موهای شما مطابقت داشته باشد. این بدان معنی است که شما باید به دنبال مجموعه‌ای از اکستنشن‌ها باشید که شبیه انتهای آمبره شما هستند.

 

نحوه رنگ‌کردن اکستنشن مو

1. یک‌رنگ را انتخاب کنید

برای شروع، سایه مناسب خود را انتخاب کنید. بهتر است از رنگ موی حرفه‌ای استفاده کنید، زیرا رنگ جعبه‌ای از داروخانه به شما اجازه نمی‌دهد طیف وسیع و دلخواهی از رنگ‌ها را برای اکستنشن خود انتخاب کنید. استایلیست‌های متخصص مانند تپش بیوتی توصیه می‌کنند اگر اولین‌بار است که اکستنشن‌های خود را رنگ می‌کنید، یک تغییر سایه ظریف را انتخاب کنید، زیرا این کار به جلوگیری از آسیب یا شکستگی کمک می‌کند. اگر رؤیای های‌لایت‌های پلاتینیوم یا ظاهر بلوند سفید را در سر می‌پرورانید، شاید لازم باشد آن را به حرفه‌ای‌ها در تپش بیوتی و خانم امجدی بسپارید.

 

انتخاب رنگ 

2. لوازم خود را جمع‌آوری کنید

علاوه بر رنگ مو و رنگ مو، به مقداری دستکش رنگ مو، کاسه و برس رنگ، فویل حلبی، پوشش پلاستیکی، شانه دندانه پهن و حوله نیز نیاز دارید. اگر با روش آبرنگ رنگ می‌کنید، به یک ظرف عمیق مانند سینک، کاسه مخلوط یا سطل/ظرف نگهداری پلاستیکی نیاز دارید. هنگامی که تمام لوازم خود را تهیه کردید، آماده هستید تا فضای کار خود را تنظیم کنید. رنگ‌کردن مو ممکن است نامرتب شود، بنابراین ورق‌های فویل حلبی را روی سطوح پخش کنید تا از لکه‌های رنگی ناخواسته جلوگیری کنید.

 

 

3. موهای خود را آماده کنید

سینک خود را با آب ولرم پر کنید. سپس، 2 تا 3 قاشق شامپو را به آب اضافه کنید و محصول را در آب بچرخانید تا خوب و صابونی شود. توصیه می‌کنیم اکستنشن‌های موی خود را یکی‌یکی بشویید (پودهای 1 گیره‌ای را می‌توان در یک بسته جمع کرد). پود را با یک‌دست در بالا نگه دارید، آن را در آب فروکنید و به‌آرامی موها را بشویید. از مالش خودداری کنید و بسیار مراقب باشید که موها گره نخورد. پس از اتمام کار، اکستنشن‌ها را با هوا خشک کنید و قبل از شروع استفاده از رنگ مطمئن شوید که کاملاً خشک شده‌اند. به‌آرامی اکستنشن‌ها را شانه کنید تا هر گونه گره‌خوردگی از بین برود.

 

آماده کردن موها 

4. رنگ را مخلوط کنید

رنگ خود را با پیروی از دستورالعمل‌های سازنده آماده کنید. قبل از شروع رنگ‌آمیزی مطمئن شوید که مقدار زیادی رنگ در دسترس دارید تا تمام نشود. داشتن بیش از حد بهتر از کافی‌نبودن است.

اگر قصد دارید اکستنشن‌های بلوند خود را به رنگ مد یا روشن (صورتی، آبی، خاکستری و غیره) رنگ کنید، می‌توانید روش آبرنگ را انتخاب کنید، به این معنی که رنگ را مستقیماً روی هر پود نمالید، بلکه آن را زیر آب می‌کنید. برای انجام این کار به یک ظرف عمیق یا سینک خود نیاز دارید (لطفاً توجه داشته باشید که رنگ‌های روشن می‌توانند سینک سفید یا چینی شما را لکه‌دار کنند، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم این کار را فقط در صورتی انجام دهید که سینک شما از جنس استیل ضدزنگ باشد). ظرف موردنظر خود را با آب داغ پر کنید (آب داغ نباید جوشان باشد) و به‌اندازه یک‌چهارم رنگ به آن اضافه کنید و آب را کاملاً مخلوط کنید تا مطمئن شوید که تمام‌رنگ حل شده و تکه‌های کوچکی وجود نداشته باشد.

 

5. رنگ مو را اعمال کنید

اکنون زمان رنگ‌آمیزی است! اما قبل از اینکه رنگ را بمالید، همیشه ابتدا یک تست رشته انجام دهید. چند اینچ آخر یک بخش بسیار کوچک از مو یا بافت گیره‌ای 1 را قبل از استفاده از آن رنگ کنید.

 اگر روش آبرنگ را انجام می‌دهید، پود را به طور کامل در آب فروکنید، بگذارید چند ثانیه تا یک دقیقه خیس بخورد. سپس آن را بیرون بیاورید و آب باقیمانده را به‌آرامی فشار دهید (از پایه پود شروع شده و به‌آرامی به سمت انتهای آن فشار دهید). پس از یک‌بار انجام این کار، می‌توانید ببینید که چقدر از رنگ بافت خیس شده است. اگر هنوز احساس می‌کنید که پود می‌تواند سرزنده‌تر باشد، توصیه می‌کنیم این فرایند را تکرار کنید تا پود را در آب قرار دهید و آب باقیمانده را چند بار فشار دهید. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، رنگ مو بیشتر جذب می‌شود. بسته به اینکه چگونه این اتفاق می‌افتد، ممکن است بخواهید رنگ بیشتری را در آب رقیق کنید یا اجازه دهید تا بافت برای چند دقیقه کامل در آب خیس بخورد. همچنین به‌خاطر داشته باشید که آن رنگ پس از خشک‌شدن می‌تواند روشن‌تر به نظر برسد.

ادامه مسیر…

سپس، درست مانند موهای طبیعی، بگذارید تا زمانی که در جعبه نوشته شده بماند، بشویید، شامپو بزنید و خشک کنید. برای روش آبرنگ، شامپو را کنار بگذارید؛ زیرا این کار می‌تواند رنگ نیمه‌دائمی را محو کند. اگرچه ممکن است کار زیادی به نظر برسد، اما این آزمایش به شما کمک می‌کند قبل از رنگ‌کردن موها مطمئن شوید که رنگ مناسبی به دست می‌آورد.

اگر از نتایج نهایی راضی هستید، دستکش‌های خود را بپوشید و از یک برس رنگی استفاده کنید تا هر بافت را یکی‌یکی با رنگ بپوشانید. قلم‌موی رنگ را از بالای اکستنشن‌ها حرکت دهید و تا انتها به سمت پایین حرکت کنید. استفاده از رنگ در یک حرکت روبه‌بالا می‌تواند به موها آسیب برساند و آنها را وز به نظر برساند. رنگ باید رشته‌ها را در هر دو طرف، از بالابه‌پایین، کاملاً اشباع کند. برای روش آبرنگ هم همین کار را برای بقیه پودها تکرار کنید و بعد از اتمام آن را کنار بگذارید. متوجه خواهید شد که با ادامه‌دادن به بقیه پودها، رنگ آب روشن می‌شود یا ممکن است با جذب هر پود، آب کمتری داشته باشید. وقتی متوجه این شدید، به‌سادگی رنگ/آب بیشتری اضافه کنید، دوباره آن را رقیق کنید و سپس ادامه دهید. پس از انجام تمام پودها، می‌توانید به مرحله 7 بروید.

 

 

 

6. رنگ را پردازش کنید

بعد از اینکه رنگ به همه اکستنشن‌هایتان اعمال شد، آن‌ها را آزادانه با پلاستیک بپوشانید. این کار از خشک‌شدن رنگ قبل از خیس شدن در مو جلوگیری می‌کند. دستورالعمل سازنده باید دقیقاً مشخص کند که چه مدت رنگ باید پردازش شود، معمولاً بین 20 تا 40 دقیقه. درحالی‌که اکستنشن‌ها در حال پردازش هستند، می‌توانید رنگ را با مالیدن یک حوله کاغذی روی یک‌تکه کوچک مو بررسی کنید. پس از این بررسی‌ها، رنگ را با قلم‌موی رنگی دوباره اعمال کنید. هنوز کار رنگ‌کردن اکستنشن را تمام نکرده اید! ادامه دهید!

 

7. اکستنشن موهای خود را آبکشی کنید

هنگامی که پردازش کامل شد و از رنگ اکستنشن خود راضی بودید، زمان آن رسیده که موها را به‌خوبی آبکشی کنید. از آب‌خنک با فشار کم برای شستشوی اکستنشن استفاده کنید، انگشتان خود را در موها بچرخانید تا رنگ اضافی را از بین ببرید. اطمینان حاصل کنید که اجازه دهید آب به روشی که به طور طبیعی می‌ریزد، از بالای اکستنشن به سمت پایین، از میان موها عبور کند. حداقل 15 تا 20 دقیقه به شستشو ادامه دهید تا مطمئن شوید که تمام‌رنگ از بین رفته است. پس از آن، اکستنشن‌های خود را با یک فرمول مرطوب‌کننده بدون سولفات شامپو بزنید. سپس یک حالت‌دهنده عمیق بدون سولفات برای اضافه‌کردن رطوبت ازدست‌رفته در مو در طول فرایند رنگ‌کردن را به کار ببرید.

 

آبکشی رنگ ها رنگ‌کردن اکستنشن

8. شانه کنید و بگذارید موها خشک شوند

نوبت به شانه‌زدن و خشک‌کردن می‌رسد. روی محل کار خود حوله بکشید و یک نرم‌کننده را روی اکستنشن‌های خود بمالید، به‌آرامی موهای خود را با یک شانه دندانه پهن به‌آرامی برس بزنید تا موهایتان کاملاً خشک شد تا میزان ریزش آن محدود شود. آخرین مرحله این است که اجازه دهید اکستنشن مو در هوا خشک شود (از سشوار خودداری کنید) قبل از اینکه آنها را بپوشید یا حالت دهید. اگر می‌خواهید از ابزار حرارتی مانند اتوی فر استفاده کنید، به‌ویژه مهم است که مطمئن شوید اکستنشن‌ها کاملاً خشک شده‌اند و از اسپری محافظ حرارت استفاده می‌کنید.

 

رنگ‌کردن اکستنشن 

9. با افزودنی‌های خود استایل دهید

پس از خشک‌شدن، اکستنشن‌های شما آماده استایل دهی هستند. راه‌های مختلفی برای پوشیدن اکستنشن وجود دارد، از موج‌های بلند کلاسیک گرفته تا دم‌اسبی‌های فوق‌العاده بالا. مهم نیست که کدام مدل را انتخاب می‌کنید، بهتر است ابتدا از موهای طبیعی خود شروع کنید. اضافه‌کردن موج و فر به موهایتان به ترکیب‌کردن اکستنشن مو کمک می‌کند.

برای داشتن موج‌های طبیعی زیبا، توصیه می‌کنیم از اتو فر بر روی قسمت‌های یک اینچی مو استفاده کنید و موهایتان را دور سرتان بپیچید. زمانی که موهایتان فر شد، آن‌ها را برس بزنید تا صاف شوند.

گام بعدی این است که اکستنشن‌ها را قبل از اینکه آنها را ببندید، فر کنید، زیرا پودها می‌توانند از جای خود کشیده شوند. سپس می‌توانید آن‌ها را به موهایی که از قبل حالت داده‌اید، ببندید تا ترکیبی عالی داشته باشند.

به کار خود ادامه دهید و از پودهای بزرگ‌تر برای پهن‌ترین قسمت سر خود استفاده کنید. با استفاده از پود یک و دو اینچی دور صورت خود برای افزایش طول و حجم کار به پایان برسانی و  در نهایت با استفاده از یک‌لایه اسپری موی سبک و افزودن روغن مو به انتهای خود و هرگونه لکه وز شده، درخشش براقی به یال خود بدهید.

 

رنگ‌کردن اکستنشن

 

خط پایین

اگر می‌خواهید یک رنگ‌کردن اکستنشن در خانه داشته باشید، پس چرا خودتان اکستنشن مو را رنگ نکنید؟ قبل از شروع، فقط مطمئن شوید که آنها از موهای واقعی و انسان ساخته شده‌اند و آنها را با سایه تیره‌تر رنگ می‌کنید. اما، اگر هر یک از دستورالعمل‌ها به نظر طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد یا نمی‌خواهید خطر خراب‌کردن اکستنشن‌های خود را به خطر بیندازید، توصیه می‌کنیم به یک‌رنگ کننده حرفه‌ای مو مانند خانم امجدی در تپش بیوتی قزوین مراجعه کنید.

 به دنبال توصیه‌های بیشتر و نکات آرایش مو هستید؟ برای تقویت بازی موهای خود در خبرنامه ما مشترک شوید!

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *