همانطور که دنیای اکستنشن مو به رشد خود ادامه می دهد، انواع مواد مورد استفاده برای اکستنشن مو و مدل های موجود نیز افزایش می یابد. در واقع، بسیاری از افراد مشهور، اینفلوئنسرها و سوپراستارهای TikTok از اکستنشن مو به عنوان افزودنی به ظاهر روزمره خود استفاده می کنند.

موی انسان در مقابل موهای مصنوعی: آیا واقعاً مهم است؟

پاسخ کوتاه بله است. جواب طولانی بللللللللللللللللللللللللله! است و در اینجا دلیل آن است:

اکستنشن موی واقعی انسانی از انواع مختلفی از موی انسان، از آسیایی گرفته تا هندی و اروپایی ساخته می شود. اگرچه بسته به نحوه جمع‌آوری، درمان و مرتب‌سازی موی انسان، درجات مختلفی از موهای انسان وجود دارد، اما به خاطر این مقاله در مورد موهای طبیعی انسانی از نوع رمی صحبت خواهیم کرد، زیرا این مو مقرون به صرفه‌ترین و رایج‌ترین نوع موی انسان است که برای آن استفاده می‌شود. اکستنشن مو، کلاه گیس و سایر قطعات مو.

 

 

 

موی انسان رمی چیست؟

موی رمی به موهایی اطلاق می شود که کوتیکول آن (خارجی ترین لایه) دست نخورده نگه داشته شده است، کنده نشده و در یک جهت تراز شده است. این فرآیند تضمین می کند که مو در طول عمر خود صاف، براق و نسبتاً بدون گره می ماند. مو در یک مرکز برای رنگ آمیزی شیمیایی درمان می شود، با این حال، در بیشتر موارد، یکپارچگی مو باقی می ماند. این نوع مو مطلوب ترین است زیرا به معنای واقعی کلمه از همان ماده موی طبیعی یعنی کراتین ساخته شده است. این نه تنها طبیعی ترین ترکیب را به دست می آورد، بلکه مزایای بسیار بیشتری در زیر دارد.

موی مصنوعی چیست؟

اکستنشن مو مصنوعی از انواع مختلفی از مواد مصنوعی ساخته شده است و به هیچ وجه موی انسان ندارد. آنها می توانند از اکریلیک، نایلون یا پلی استر ساخته شوند که گرم می شوند و از طریق لوله های کوچک میکرو ارسال می شوند تا ظاهر و احساس تارهای مو را تقلید کنند. از آنجایی که موهای مصنوعی از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند، ممکن است هرگز واقعاً شبیه موهای انسان به نظر نرسند، ممکن است سفت یا متفاوت حرکت کنند، درخشندگی غیرطبیعی داشته باشند و بیشتر به عنوان یک تکه مو قابل توجه باشند.

چگونه بفهمم که موهای مصنوعی را از شرکت دیگری خریداری می کنم؟

اکستنشن مو مصنوعی را می توان به صورت زیر نام برد:

  • الیاف مصنوعی وگان از ژاپن
  • فیبرهای مصنوعی 100% دما بالا
  • فیبر مصنوعی NextGen

شاید برخی از شرکت‌ها اکستنشن‌های موی مصنوعی خود را مقاوم در برابر حرارت می‌کنند، اما نه در برابر حرارت بالا! اکستنشن‌های مو مصنوعی را نمی‌توان در حرارت حالت داد زیرا به سرعت آسیب می‌رسانند.

هزینه اکستنشن مو مصنوعی چقدر است؟

مزیت اصلی اکستنشن مو مصنوعی قیمت پایین آنهاست. از آنجایی که این اکستنشن ها از پلاستیک و سایر مواد فرآوری شده مصنوعی ساخته شده اند، هزینه تولید آنها کم است. با این حال، شما بایستی مراقب باشید. اگرچه اکستنشن مو مصنوعی ارزان است، اما باید بیشتر از اکستنشن موی انسان ترمیم شود و ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

اکستنشن موی واقعی انسانی ممکن است هزینه اولیه ی بیشتری نسبت به اکستنشن موی مصنوعی داشته باشد، با این حال، سرمایه گذاری روی اکستنشن های با کیفیت بالاتر که دوام بیشتری داشته باشند و ظاهر بهتری داشته باشند، مطمئنا ارزش آن را دارد.

 

ماندگاری اکستنشن مو مصنوعی چقدر است؟

میانگین طول عمر اکستنشن موی مصنوعی 1 تا 3 ماه است، در حالی که میانگین عمر اکستنشن موی انسان بسته به نحوه استفاده و مراقبت از آنها می تواند تا یک سال یا بیشتر باشد.

آیا می توانم اکستنشن مو مصنوعی را با گرما حالت دهم؟

نه. با اکستنشن مو مصنوعی. برخی از اکستنشن های مو از قبل با فر یا موج دار می شوند و شما به این مدل محدود می شوید. اگر حرارت روی موهای مصنوعی اعمال شود، آب می شود و آسیب می بیند. در حالی که برخی از الیاف مصنوعی وجود دارند که می توانند دمای بالاتر را تحمل کنند، این هنوز با الیاف واقعی قابل مقایسه نیست.

از آنجایی که اکستنشن موی انسان با موهای انسان درست می‌شود، می‌توان آن‌ها را درست مانند موهای طبیعی خود با اتو فر، غلطک‌های داغ، اتو و موارد دیگر حالت داد!

گرما و اکستنشن موی واقعی

چقدر می توان از آنها بهره برد؟ تا کجا؟

نه خیلی. از آنجایی که نمی‌توانید اکستنشن‌های مصنوعی را گرم کنید، استفاده از آن‌ها به محض پوشیدنش محدود می‌شود.

آیا می توانم از محصولات فرم دهی و حالت دهی روی آنها استفاده کنم؟

خیر، ادغام و مشته شدن یکی از اصلی ترین مسائلی است که باعث مات شدن و گره خوردن اکستنشن مو می شود. در حالی که اکستنشن های موی انسان را می توان برای از بین بردن این تجمع شست، موهای مصنوعی را نمی توان. استفاده از محصولات حالت دهنده بر روی اکستنشن های مصنوعی طول عمر آنها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و توصیه نمی شود.

حالت دهی اکستنشن موی واقعی

آیا می توانم موهای مصنوعی را رنگ کنم؟

خیر. اکستنشن مو مصنوعی با پلاستیک، نایلون، پلی استر یا سایر الیاف تقلبی ساخته می شود که نمی توان آنها را از نظر شیمیایی درمان کرد. اگر رنگ شوند به احتمال زیاد در دستان شما از هم می پاشند.

از سوی دیگر، اکستنشن موی واقعی انسانی را می توان تیره تر کرد تا با هر تغییری در رنگ موهای طبیعی شما مطابقت داشته باشد. آنها همچنین می توانند بالیاژ، امبر یا سایر رنگ های مد مانند صورتی، پاستلی و غیره رنگ شوند!

با 10 ترفند اکستنشن مو آشنا شوید

آیا آنها طبیعی به نظر می رسند؟

نه واقعا. در حالی که تکنولوژی راه طولانی را پیموده است و برخی از اکستنشن های مصنوعی ممکن است نزدیک به واقعی به نظر برسند، با بررسی دقیق تر، ظاهری متفاوت از موهای طبیعی شما خواهند داشت. همچنین، هنگامی که اکستنشن ها پس از چند بار فرسودگی شروع به فرسودگی کنند، به طرز محسوسی قابل تشخیص و فیک می شوند.

اکستنشن موی واقعی

آیا می توانم آنها را بشوییم؟

نه. این به سادگی منجر  می شود تا اکستنشن مو به هم ریخته شود.

آیا سؤال دیگری در مورد تفاوت بین موهای انسان و اکستنشن مصنوعی دارید؟ یا در خصوص اکستنشن موی واقعی پرسشی دارید؟ مثلا مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب است؟ با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *